fluidtechnik-bohemia-vyroba-valcu-02
fluidtechnik-bohemia-vyroba-valcu-02

Kvalitní komponenty a precizní výroba jsou základními předpoklady dlouhodobé životnosti našich válců.

Všechny námi vyráběné válce odpovídají příslušným normám a jejich výroba je pravidelně kontrolována specialisty ze zahraničí. Výroba přímo v Brně nám umožňuje rychleji reagovat na specifické i atypické požadavky (prodloužení hřídele, jiné závitové přípojení, atd)  zákazníků. Díky tomu vyrábíme válce do 48 hodin *.

Naši zákazníci oceňují:

  • zaručenou kvalitu válců Parker-ORIGA
  • rychlé dodávky
  • nízké ceny
  • nestandardní zdvihy
  • dostupný servis u nás i po celém světě
  • zvláštní úpravy
  • speciální válce na zakázku
fluidtechnik-bohemia-vyroba-valcu-01
fluidtechnik-bohemia-vyroba-valcu-01

Standardní typy válců vyráběné u nás:

Pneumatický válec - P1F - Dvojčinné válce podle ISO 15552 v ø 32 - 125 mm. Ideální náhrada válců P1D a AZ s až 3x vyšší životností. Prostorově úsporné s perfektním vedením pístnice, nastavitelné tlumení, provoz i bez domazávání, rozsáhlý sortiment uchycení a bezkontaktních snímačů. Modely: S, K, A, L, H, T, N, P.

Pneumatický válec - DF (CDE) - Dvojčinné robustní válce v ø 125 - 320 mm podle ISO 15552 (ISO6431) a CETOP RP43P se svorníky podél tělesa. Volitelně pro bezdotykové snímání polohy. Je určen pro vysoké zatížení a tvrdé provozní podmínky. Volitelné varianty - viz katalog. Modely: CDE, CDEM, CDEMA, CDEP, CDEMAP.

Pneumatický válec - NF (C1K) - Dvojčinné kompaktní válce ø 32 - 100 mm v provedení podle ISO 21287. S minimálními nároky na prostor. Volitelně s vnitřním nebo vnějším závitem na pístní tyči. Plnohodnotná náhrada dřívější řady NZ.

Pneumatický válec - R/RDU/RDV - Dvojčinné válce podle ISO6432 v ø 10 - 63 mm. Prostorově úsporné s dostatečným vedením pístnice. Volitelně v provedení s tlumením nebo pro bezkontaktní snímání polohy.

Pneumatický válec - OSP-P - Lineární, bezpístnicový pneumatický válec ORIGA s tlumením a s magnetickým pístem pro bezkontaktní snímání polohy. Výroba v Brně do 24 hodin! Základní provedení ø 25, 32, 40 a 63 mm.

Pneumatický válec se stal základním stavebním prvkem většiny pneumatických obvodů. Jako výkonný člen musí často odolávat velmi vysokému zatížení, které je důsledkem jak statického tak i dynamického namáhání. Musí spolehlivě pracovat v rychlém oscilačním cyklu, který často představuje miliony zdvihů a né vždy je provozován za zcela ideálních podmínek. Špatná kvalita tlakového vzduchu a znečistěné prostředí výrazně ovlivňují celkovou životnost válce. Z těchto důvodů je nutné věnovat výrobě pneumatických válců mimořádnou pozornost a jen dlouhodobé zkušenosti mohou být zárukou vysoké kvality.
Takovou podmínku splňují válce Parker-ORIGA, které jsou již důkladně prověřeny v čase několika desetiletí.

Montujeme pneumatické válce z originálních komponent HOERBIGER od roku 1994. Speciálně vyškolený personál a přísná kontrola vždy byly hlavním nástrojem úspěšného rozjezdu a pevného umístění pneumatických válců na trhu v České republice. V současné době, i po začlenění části firmy Hoerbiger-Origa do skupiny Parker Hannifin, pokračujeme v zavedené montáži a servisu a úspěšně se prosazujeme na trhu mezi silnou konkurencí.

- - - - -
* výroba do 48 hodin (2 pracovní dny) je limitována objednaným množstvím, aktuální dostupností materiálu pro výrobu válců nebo vysokým vytížením výroby válců.